Classic Show 2010

no images were found

Classic Show Brno 2010 byla pro všechny

Zprávy o této červnové akci se objevily v mnoha motoristických tiskovinách a na webových portálech. Mluvilo se o ní v rádiu, diskutovalo na internetových fórech. Co se vlastně za názvem Classic Show Brno 2010 skrývalo? (mapa)


Classic Show nebyl jen sraz

Především to byl první veletrh zaměřený na majitele a příznivce historických vozidel a na vše, co s nimi souvisí. Konečně tu byla akce, jaké známe ze Stuttgartu, Essenu, Brém nebo Paříže. Veteránsalony, dovozci vozidel a firmy zabývající se výrobou doplňků, replik náhradních dílů, prodejem či renovací historických vozidel měly poprvé v historii možnost nabídnout své služby a zboží důstojným způsobem v odpovídajícím prostředí nádherného pavilonu A brněnského výstaviště. Vybrané kousky ze svých sbírek zde představovaly také muzea a kromě těchto profesionálů předvedly své nejlepší kusy či aktivity i četné kluby.

Classic Show nebyl jen veletrh

Classic Show Brno 2010 však byla také společenská akce. Neméně důležitou součástí byl sraz poválečných historických vozidel a youngtimerů, který probíhal během soboty a neděle na volné ploše u pavilonu A. Každý, kdo se přihlásil s vozidlem vyrobeným do roku 1985, obdržel kartu účastníka, která ho opravňovala k vjezdu do areálu brněnského výstaviště a zároveň umožnila vstup na souběžně probíhající veletrhy Autotec a Autosalon.

Hvězdicová jízda

Již samotný příjezd do Brna měli účastníci Classic Show zpestřen Hvězdicovou jízdou časopisu Motor Journal. Hvězdicová jízda patří mezi nejstarší motoristické sportovní aktivity. Tyto důkazy spolehlivosti a vytrvalosti vozidel a jejich posádek se pořádají již od počátků motorismu u příležitosti nejrůznějších významných událostí. Proslulé byly například hvězdicové jízdy pořádané před startem Rallye Monte Carlo nebo k zahájení významných autosalonů. Výsledkové listiny se sestavovaly podle nejrůznějších kritérií, vždy však hrála nejvýznamnější úlohu vzdálenost, jakou jednotlivá vozidla ujela od startu do cíle. Stejně tomu bylo i na Classic Show, kde se absolutním vítězem stalo vozidlo, které přijelo z největší vzdálenosti. Každý soutěžící si musel zvolit dobu startu tak, aby přijel do cíle na brněnském výstavišti v sobotu 5. června do 11.00 hod. Všichni účastníci byly odměněni hodnotnou plaketou.

Big Classic Party

Sobotní program vyvrcholil večírkem Big Classic Party v areálu koupaliště Riviéra poblíž výstaviště. Zahráli revivalové kapely ve stylu 60. a 70. let. Držitelé karty účastníka Classic Show Brno 2010 měli vstup zdarma.

Soutěž elegance

V neděli program Classic Show pokračoval opět v areálu brněnského výstaviště a byl věnován zejména soutěži elegance.

Classic Show Brno 2010 mělo podporu města Brna a záštitu nad ní přijal primátor Roman Onderka.